U kunt ons steunen door lid van de Heemkundekring Schijndel te worden. Iedere dinsdagochtend zijn wij tussen 10 en 12 uur in de heemkamer: Cultureel Centrum 't Spectrum, Steeg 9 g, Schijndel. |
Rijksmonumenten: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k (Tekst vervangen door "{| class="wikitable sortable" |- ! Adres !! Oorsprong !! bouwjaar !! status !! foto |- |} Categorie: lijsten") Label: Vervangen |
kGeen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 2: | Regel 2: | ||
|- | |- | ||
! Adres !! Oorsprong !! bouwjaar !! status !! foto | ! Adres !! Oorsprong !! bouwjaar !! status !! foto | ||
|- | |||
| Vicaris van Alphenstraat 16-18 || [[Pastorie Centrum]]|| 1836 || Rijksmonument || [[Bestand:Vicaris van Alphenstraat 16 -18 01-12-2008 - 03.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Bunderstraat 66-68]] || Boerderij-Klompenmakerij || 1778 || Rijksmonument ||[[Bestand:Bunderstraat 66-68 - 02.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| Pastoor van Erpstraat 1 || [[Moederhuis]] || 1863 || Rijksmonument ||[[Bestand:Pastoor van Erpstraat 01 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| Hoofdstraat 40 || [[Molen Catharina]] || 1837 || Rijksmonument ||[[Bestand:Catharina molen.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| Hoofdstraat 146-148 || [[Domineeswoning]] || 1775-1800 || Rijksmonument ||[[Bestand:Hoofdstraat 146-148 - 02.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| Hoofdstraat 150 || [[Nederlands Hervormde Kerk]] || 1810 || Rijksmonument ||[[Bestand:Hoofdstraat 150 - 02.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Hoofdstraat 15-17]] || Woonhuis || onbekend || Rijksmonument ||[[Bestand:Hoofdstraat 015-017 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Hoofdstraat 29a-31a]] || Woonhuis || onbekend || Rijksmonument ||[[Bestand:Hoofdstraat 029a-031a - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Houterdsedijk 31]] || Kortgevelboerderij || onbekend || Rijksmonument ||[[Bestand:Houterdsedijk 31 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Kapeleind 8]] || Langgevelboerderij || 1831 || Rijksmonument ||[[Bestand:Kapeleind 08 - 03.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Kluisstraat 2-4]] || Woonhuis || XVIIC || Waarschijnlijk oudste woonhuis Schijndel. Rijksmonument. ||[[Bestand:Kluisstraat exterieur 02-04 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Markt]] || [[Mariakapel]] || 1953 || Rijksmonument ||[[Bestand:Markt 00 - 03.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| Markt 17 || [[Servatiuskerk]] || ca. 1525 || Rijksmonument ||[[Bestand:Servatiuskerk 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Meijgraaf 4-4a]] || Woning met hoepelmakerij || ca. 1880 || Rijksmonument ||[[Bestand:Meigraaf 04 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Nonnenbossche Hoeven|Nonnenbos 6]] || Hoekgevelboerderij || 17e eeuw || Rijksmonument ||[[Bestand:NonneboscheHoeven 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Oetelaarsestraat 2]] || Kortgevelboerderij || onbekend || Rijksmonument ||[[Bestand:Oetelaarsestraat 02 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| De Pegstukken 27 || [[Molen De Pegstukken]] || 1845 || Rijksmonument ||[[Bestand:Pegstukken 27 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| Pompstraat 17 || [[Jan Heestershuis]] || 1775 || Rijksmonument ||[[Bestand:Jan Heestershuis 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Rietbeemdweg]] || [[Kerkhof Servatiusparochie Centrum|R.K. Kerkhof]] || 1829 || Rijksmonument ||[[Bestand:Rietbeemdweg 00 - 04.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Schootsestraat 46]] || Langgevelboerderij || 1870 || Rijksmonument ||[[Bestand:Schootsestraat 46 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Pastoor van Vroonhovenstraat 10]] || Kortgevelboerderij || 1925 || Rijksmonument ||[[Bestand:Pastoor van Vroonhovenstraat 10 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |||
| [[Pastoor van Vroonhovenstraat 15]] || Hoekgevelboerderij || ca. 1720 || Rijksmonument ||[[Bestand:Pastoor van Vroonhovenstraat 15 - 01.jpg|150px]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Categorie: lijsten]] | [[Categorie: lijsten]] |
Versie van 24 mrt 2023 18:09
Adres | Oorsprong | bouwjaar | status | foto |
---|---|---|---|---|
Vicaris van Alphenstraat 16-18 | Pastorie Centrum | 1836 | Rijksmonument | |
Bunderstraat 66-68 | Boerderij-Klompenmakerij | 1778 | Rijksmonument | |
Pastoor van Erpstraat 1 | Moederhuis | 1863 | Rijksmonument | |
Hoofdstraat 40 | Molen Catharina | 1837 | Rijksmonument | |
Hoofdstraat 146-148 | Domineeswoning | 1775-1800 | Rijksmonument | Bestand:Hoofdstraat 146-148 - 02.jpg |
Hoofdstraat 150 | Nederlands Hervormde Kerk | 1810 | Rijksmonument | |
Hoofdstraat 15-17 | Woonhuis | onbekend | Rijksmonument | |
Hoofdstraat 29a-31a | Woonhuis | onbekend | Rijksmonument | |
Houterdsedijk 31 | Kortgevelboerderij | onbekend | Rijksmonument | |
Kapeleind 8 | Langgevelboerderij | 1831 | Rijksmonument | |
Kluisstraat 2-4 | Woonhuis | XVIIC | Waarschijnlijk oudste woonhuis Schijndel. Rijksmonument. | |
Markt | Mariakapel | 1953 | Rijksmonument | |
Markt 17 | Servatiuskerk | ca. 1525 | Rijksmonument | |
Meijgraaf 4-4a | Woning met hoepelmakerij | ca. 1880 | Rijksmonument | |
Nonnenbos 6 | Hoekgevelboerderij | 17e eeuw | Rijksmonument | |
Oetelaarsestraat 2 | Kortgevelboerderij | onbekend | Rijksmonument | Bestand:Oetelaarsestraat 02 - 01.jpg |
De Pegstukken 27 | Molen De Pegstukken | 1845 | Rijksmonument | |
Pompstraat 17 | Jan Heestershuis | 1775 | Rijksmonument | |
Rietbeemdweg | R.K. Kerkhof | 1829 | Rijksmonument | |
Schootsestraat 46 | Langgevelboerderij | 1870 | Rijksmonument | Bestand:Schootsestraat 46 - 01.jpg |
Pastoor van Vroonhovenstraat 10 | Kortgevelboerderij | 1925 | Rijksmonument | |
Pastoor van Vroonhovenstraat 15 | Hoekgevelboerderij | ca. 1720 | Rijksmonument |