U kunt ons steunen door lid van de Heemkundekring Schijndel te worden. Iedere dinsdagochtend zijn wij tussen 10 en 12 uur in de heemkamer: Cultureel Centrum 't Spectrum, Steeg 9 g, Schijndel. |
Schijndelse pastoors: verschil tussen versies
kGeen bewerkingssamenvatting |
kGeen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
== '''Schijndelse pastoors''' == | == '''Schijndelse pastoors<ref>Schijndelse pastoors in historisch perspectief 2019</ref>''' == | ||
''' | '''Centrum-Parochie van de [[Servatiuskerk|H. Servatius]]'''<br> | ||
<br> | <br> | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Van !! Tot!! Naam !! Geboorteplaats | |||
|- | |||
| 1304 || 1305 || Johannes || Onbekend | |||
|- | |||
| 13?? || 1331 || Gherlacus || Onbekend | |||
|- | |||
| 1331 || 1331 || Leonius van Erp || Onbekend | |||
|- | |||
| 13?? || 13?? || Arnoldus van Middelroey || Onbekend | |||
|- | |||
| 13?? || 13?? || Gerardus || Onbekend | |||
|- | |||
| 1379 || 1388 || Johannes Werva || Onbekend | |||
|- | |||
| 1388 || 1440 || Heymericus de Campo || Onbekend | |||
|- | |||
| 1429 || 14?? || Theodoricus van Gassel || Onbekend | |||
|- | |||
| 1442 || 14?? || Henricus Hermanni Dalyms (presbiter en vice-curatus) || Onbekend | |||
|- | |||
| 1440 || 1446 || Fastradus de Langhel || Onbekend | |||
|- | |||
| 1446 || 1450 || Wilhelmus Voet || Onbekend | |||
|- | |||
| 1450 || 1450 || Johannes/Johannis Eijckman || Onbekend | |||
|- | |||
| 1450 || 1502 || Theodoricus Dommelmans || Onbekend | |||
|- | |||
| 1474 || ???? || Arnoldus van Dorhout (vicepastor of onderpastoor) || Onbekend | |||
|- | |||
| 1502 || 1506 || Joannes Schoenmaekers || Boxtel | |||
|- | |||
| 1506 || 1529 || Amisius Tectoris van Bladel || Onbekend | |||
|- | |||
| 1529 || 1536 || Hubertus Johannis || Onbekend | |||
|- | |||
| 1536 || 1544 || Joannes Amelii van Helmondt alias Haze || Onbekend | |||
|- | |||
| 1544 || 1582 || Andreas Lamberti Gerrits || Onbekend | |||
|- | |||
| 1582 || 1586 || Rutger Gijsberti van Lith || Onbekend | |||
|- | |||
| 1586 || 1591 || Bartholomeus Waghemakers || Lieshout | |||
|- | |||
| 1591 || 1593 || Adam van Aerle || Onbekend | |||
|- | |||
| 1593 || 1595 || Joannes Goossens || Hilvarenbeek | |||
|- | |||
| 1595 || 1598 || Ivo Hovelmans || Oisterwijk | |||
|- | |||
| 1598 || 1603 || Broeder Mathias minderbroeder als deservitor || Onbekend | |||
|- | |||
| 1603 || 1636 || Andreas Jacobs van den Bogaert || Schijndel | |||
|- | |||
| 1636 || 1656 || Adrianus Rutgers || Berlicum | |||
|- | |||
| 1656 || 1661 || Adrianus Hachtenberg/Haesterbergh || Onbekend | |||
|- | |||
| 1661 || ???? || Dominus Pedro van den Bossche deservitor van de overleden Haesterbergh || Onbekend | |||
|- | |||
| 1661 || 1671 || [[Henricus van Geldrop (1636? - 1685)|Henricus van Geldrop]] || Schijndel | |||
|- | |||
| 1671 || 1673 || Henricus van Hegelsom/Eychelsen als deservitor || Onbekend | |||
|- | |||
| 1673 || 1697 || [[Henricus Clomp]] || Onbekend | |||
|- | |||
| 1697 || 1713 || Caspar Molensteens || Gemert | |||
|- | |||
| 1713 || 1721 || Daniel van Gemert || Gemert | |||
|- | |||
| 1721 || 1763 || Silvester Ideleth || Someren | |||
|- | |||
| 1763 || 1787 || Andreas Aerts || Lommel (B) | |||
|- | |||
| 1787 || 1831 || Antonius van Alphen || Boxtel | |||
|- | |||
| 1831 || 1861 || [[Antonius van Erp (1797 – 1861)|Antonius van Erp]] || Oss | |||
|- | |||
| 1861 || 1870 || [[Wilhelmus Ceelen (1811 - 1870)|Wilhelmus Ceelen]] || Aarle | |||
|- | |||
| 1870 || 1885 || Thomas van Luijtelaar || Woensel | |||
|- | |||
| 1885 || 1920 || [[Norbertus Willibrordus Leonardus Baekers (1839 - 1920)|Norbertus Willibrordus Leonardus Baekers]] || Eindhoven | |||
|- | |||
| 1920 || 1929 || [[Hendrikus Johannes Maria Donders (1870 - 1932)|Hendricus Johannis Maria Donders]] || Tilburg | |||
|- | |||
| 1930 || 1967 || [[Gabriel Ludovicus Josephus van Dijk (1883 - 1967)|Gabriel Ludovicus Josephus van Dijk]] || Tilburg | |||
|- | |||
| 1967 || 1972 || [[Frans Jozef van der Heijden (1918 - 1971)|Frans Joseph van der Heijden]] || Oirschot | |||
|- | |||
| 1972 || 2000 || [[Cornelis Theodorus Josephus van den Brand (1931 - 2008)|Cornelis Theodorus van den Brand]] || Uden | |||
|- | |||
| 2000 || 2010 || Norbertus Carolus Maria Swagemakers || Voorbeeld | |||
|} | |||
'''WIJBOSCH-Parochie van de H. Servatius'''<br> | '''WIJBOSCH-Parochie van de H. Servatius'''<br> | ||
<br> | <br> | ||
Regel 75: | Regel 125: | ||
{{appendix | {{appendix}} | ||
<nowiki>Hier tekst zonder opmaak invoegen</nowiki> | |||
}} |
Versie van 17 mei 2022 14:57
Schijndelse pastoors[1]
Centrum-Parochie van de H. Servatius
Van | Tot | Naam | Geboorteplaats |
---|---|---|---|
1304 | 1305 | Johannes | Onbekend |
13?? | 1331 | Gherlacus | Onbekend |
1331 | 1331 | Leonius van Erp | Onbekend |
13?? | 13?? | Arnoldus van Middelroey | Onbekend |
13?? | 13?? | Gerardus | Onbekend |
1379 | 1388 | Johannes Werva | Onbekend |
1388 | 1440 | Heymericus de Campo | Onbekend |
1429 | 14?? | Theodoricus van Gassel | Onbekend |
1442 | 14?? | Henricus Hermanni Dalyms (presbiter en vice-curatus) | Onbekend |
1440 | 1446 | Fastradus de Langhel | Onbekend |
1446 | 1450 | Wilhelmus Voet | Onbekend |
1450 | 1450 | Johannes/Johannis Eijckman | Onbekend |
1450 | 1502 | Theodoricus Dommelmans | Onbekend |
1474 | ???? | Arnoldus van Dorhout (vicepastor of onderpastoor) | Onbekend |
1502 | 1506 | Joannes Schoenmaekers | Boxtel |
1506 | 1529 | Amisius Tectoris van Bladel | Onbekend |
1529 | 1536 | Hubertus Johannis | Onbekend |
1536 | 1544 | Joannes Amelii van Helmondt alias Haze | Onbekend |
1544 | 1582 | Andreas Lamberti Gerrits | Onbekend |
1582 | 1586 | Rutger Gijsberti van Lith | Onbekend |
1586 | 1591 | Bartholomeus Waghemakers | Lieshout |
1591 | 1593 | Adam van Aerle | Onbekend |
1593 | 1595 | Joannes Goossens | Hilvarenbeek |
1595 | 1598 | Ivo Hovelmans | Oisterwijk |
1598 | 1603 | Broeder Mathias minderbroeder als deservitor | Onbekend |
1603 | 1636 | Andreas Jacobs van den Bogaert | Schijndel |
1636 | 1656 | Adrianus Rutgers | Berlicum |
1656 | 1661 | Adrianus Hachtenberg/Haesterbergh | Onbekend |
1661 | ???? | Dominus Pedro van den Bossche deservitor van de overleden Haesterbergh | Onbekend |
1661 | 1671 | Henricus van Geldrop | Schijndel |
1671 | 1673 | Henricus van Hegelsom/Eychelsen als deservitor | Onbekend |
1673 | 1697 | Henricus Clomp | Onbekend |
1697 | 1713 | Caspar Molensteens | Gemert |
1713 | 1721 | Daniel van Gemert | Gemert |
1721 | 1763 | Silvester Ideleth | Someren |
1763 | 1787 | Andreas Aerts | Lommel (B) |
1787 | 1831 | Antonius van Alphen | Boxtel |
1831 | 1861 | Antonius van Erp | Oss |
1861 | 1870 | Wilhelmus Ceelen | Aarle |
1870 | 1885 | Thomas van Luijtelaar | Woensel |
1885 | 1920 | Norbertus Willibrordus Leonardus Baekers | Eindhoven |
1920 | 1929 | Hendricus Johannis Maria Donders | Tilburg |
1930 | 1967 | Gabriel Ludovicus Josephus van Dijk | Tilburg |
1967 | 1972 | Frans Joseph van der Heijden | Oirschot |
1972 | 2000 | Cornelis Theodorus van den Brand | Uden |
2000 | 2010 | Norbertus Carolus Maria Swagemakers | Voorbeeld |
WIJBOSCH-Parochie van de H. Servatius
1884-1903 Johannes Casparus van Vroonhoven uit Son
1903-1928 Andreas Franciscus van Roessel uit Tilburg
1928-1944 Henricus Cornelis Maria Franken uit Tilburg
1944-1954 Adriaan Jozef Emile Vissers uit Nijmegen
1954-1972 Wilhelmus Hanegraaf uit Dinther
1972-1980 Gerardus Johannes Bots uit Wilnis
1980-2012 Henricus Aloysius Godefridus Maria Verhoeven uit Woensel
BOSCHWEG-parochie van de H. Rozenkrans
1928-1965 Adrianus Josephus Pessers uit Tilburg
1965-1969 Johannes Norbertus Petrus Leonardus van Gorp uit Tilburg
1969-1988 Johannes Lucius [Jan] Rijnja uit Grootebroek [NH]
1988-2002 Wilhelmus M. van Sleeuwen uit Boekel
HOEVENBRAAK-parochie van de H. Paulus
1948-1992 Christianus Josephus Petrus [Christ] Vinken uit Tilburg
1992-1995 Cor van den Brand uit Uden [tijdelijke waarnemer]
1995-2003 Kees Aarssen uit Gemonde
Bronnen, noten en/of referenties
|
Hier tekst zonder opmaak invoegen