U kunt ons steunen door lid van de Heemkundekring Schijndel te worden. Iedere dinsdagochtend zijn wij tussen 9 en 12 uur in de heemkamer: Cultureel Centrum Spectrum, Steeg 9 g, Schijndel. |
Huize de Borne: verschil tussen versies
k (Versie 24396 van 86.83.202.228 (overleg) ongedaan gemaakt) Label: Ongedaan maken |
k (→Fotoalbum) |
||
Regel 67: | Regel 67: | ||
<br> | <br> | ||
= '''Fotoalbum''' == | |||
Fotoalbum Huize de [https://www.heemkundekringschijndel.nl/ | Fotoalbum Huize de [https://www.heemkundekringschijndel.nl/collectie/beeldmateriaal9/?diw-id=brabantcloud_enb-83-beeldmateriaal_enb-83.beeldmateriaal-620b3fa2-a2d8-796c-eae1-b8b9ca6947b7-b5880bc0-8232-11e5-bae2-3713cd37a2ef/ Borne] | ||
[[Categorie:Gebouwen]] | [[Categorie:Gebouwen]] | ||
[[Categorie:Hoofdstraat|Hoofdstraat 029]] | [[Categorie:Hoofdstraat|Hoofdstraat 029]] |
Versie van 16 mei 2021 11:23
Huize/Villa de Borne | ||
![]() Hoofdstraat 29. | ||
Gebruik | Woonhuis. | |
Gereed | 1931 | |
Sluiting | 1991 | |
Bouwstijl | Elementen Amsterdamse School. | |
Bouwpartners | ||
Architect | Ch.J. van Liempd | |
Eigenaar | H.P.C. Jansen |
Huize de Borne Hoofdstraat 29 (1931 - 1991)
Hendricus Petrus Cornelius Harry Jansen, een van de directeuren van kousen- en sokkenfabriek Jansen de Wit heeft deze villa in 1931 laten bouwen naar een ontwerp van de Schijndelse architect C.J. Chris van Liempd en in 1991 is dit prachtige pand alweer gesloopt.
De villa werd gekenmerkt door allerlei elementen uit de ‘Amsterdamse school’ zoals machinale baksteen, een erkerraam met balkon en driedelige houten kozijnen met glas-in-lood. Het hekwerk aan de Hoofdstraat was van ijzer in strak geometrische vormen tussen baksteen. In 1938 is er nog een zijvleugel aangebouwd. Anno 1943 is het huis voorzien van een betonnen schuilkelder.
In 1985 kocht een zekere Houpperichs het pand en uiteindelijk heeft een projectontwikkelaar op de vrijgekomen ruimte het Aletta Jacobshof laten realiseren met acht bungalows.
Monumenten Inventarisatie Project 1990
Huize de Borne fabrikantenvilla 1931.
Leegstaand
Architect Ch.J. van Liempd.
Elementen Amsterdamse School.
Machinale baksteen. Erkerraam met balkon. Driedelige houten kozijnen met glas-in-lood. Deur onder luifel.
Samengesteld dak, Romaanse en knikpannen.
Hekwerk van ijzer in strak geometrische vormen tussen baksteen. Op klaphekken de naam: Huize de Borne.
Rhododendron, taxus, Italiaanse populieren.
Cultuurhistorisch belang, bouwstijl.
Voormalige villa van familie Jansen - de Wit.
In 1938 uitgebreid met zijgevel, in 1943 met een betonnen schuilkelder.
Bestand:Hoofdstraat 029 - 01.jpg Huize De Borne. |
Bestand:Hoofdstraat 029 - 02.jpg Huize de Borne. |
Fotoalbum =
Fotoalbum Huize de Borne