U kunt ons steunen door lid van de Heemkundekring Schijndel te worden. Iedere dinsdagochtend zijn wij tussen 10 en 12 uur in de heemkamer: Cultureel Centrum 't Spectrum, Steeg 9 g, Schijndel. |
Berkenstraat: verschil tussen versies
kGeen bewerkingssamenvatting |
kGeen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 6: | Regel 6: | ||
=== '''Raadsbesluit 12 mei 1978.''' === | === '''Raadsbesluit 12 mei 1978.''' === | ||
Naam gewijzigd in [[Wilgenstraat]]. | Naam gewijzigd in [[Wilgenstraat]]. | ||
== '''Bewoners van de Berkenstraat in 1967'''<ref>Huisnummerregister Schijndel 15 april 1967 (BHIC 4514/4515)</ref>: == | |||
De Berkenstraat behoorde bij de [[Paulusparochie]]. | |||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Nr. !! Voornaam !! Tussenvoegsel !! Achternaam !! Opmerking | |||
|- | |||
| 2 || Mart. || de || Laat || | |||
|- | |||
| 2 || Joh. M.J. || van || Rosmalen || Inwonend | |||
|- | |||
| 3 || Henr. || van || Oers || | |||
|- | |||
| 4 || Henr. F. || || Jansen || | |||
|- | |||
| 5 || Corn. A. || van || Kampen || | |||
|- | |||
| 6 || Ant. || || Schouten || | |||
|- | |||
| 7 || Cor. P. || van || Ham || Doorgehaald | |||
|- | |||
| 7 || Mar. H.G. || || Kerkhof || | |||
|- | |||
| 8 || Hendr. C. || || Nederveen || | |||
|- | |||
| 9 || Petrus || || Kerkhof || | |||
|- | |||
| 10 || Joh. || || Klerkx || | |||
|- | |||
| 11 || Mar. W. || || Hoogzaad || Doorgehaald | |||
|- | |||
| 11 || Wilh. C. || van || Esch || | |||
|- | |||
| 12 || George || van den || Berg || | |||
|- | |||
| 13 || Andr. J. || van || Oirschot || Doorgehaald | |||
|- | |||
| 13 || Ant. || van || Esch || | |||
|- | |||
| 14 || Franc. || van de || Rijdt || | |||
|- | |||
| 16 || Jos. || || Persons || Wed. Langenhuijsen/doorgehaald | |||
|- | |||
| 16 || Adr. || || Langenhuijsen || | |||
|- | |||
| 18 || Corn. || || Roozendaal || | |||
|- | |||
| 18 || Leon. G.|| van de || Ven || Inwonend | |||
|- | |||
| 19 || Joh. || || Leenders || | |||
|- | |||
| 20 || Petr. A. || || Kuijs || | |||
|- | |||
| 20 || Joh. A.J. || || Pennekamp || Inwonend/doorgehaald | |||
|- | |||
| 21 || Joh. || van den || Heuvel || | |||
|- | |||
| 22 || Wilh. || van den || Dungen || | |||
|- | |||
| 23 || Anna M. || || Duijts || Wed. Havinga | |||
|- | |||
| 23 || Henr. M. || || Mauriks || | |||
|- | |||
| 24 || Johan || || Schellekens || | |||
|- | |||
| 25 || Hendr. || van || Zoggel || | |||
|- | |||
| 25 || Joh. H. || || Groenendaal || Inwonend | |||
|- | |||
| 26 || Hendr. C. || || Kluijtmans || | |||
|- | |||
| 27 || Adr. || || Mettler || | |||
|- | |||
| 28 || Antoon || van || Helvoort || | |||
|- | |||
| 29 || Petr. || van der || Heijden || Doorgehaald | |||
|- | |||
| 29 || Ant. D. || van der || Heijden || Inwonend/doorgehaald | |||
|- | |||
| 29 || C. || de || Gier || | |||
|- | |||
| 30 || Petr. H. || van || Oorschot || | |||
|- | |||
| 32 || Mar. || van der || Heijden || | |||
|- | |||
| 32 || Franc. M. || van der || Heijden || Inwonend/doorgehaald | |||
|- | |||
| 32 || Petr. J. || van || Bilsen || Doorgehaald | |||
|- | |||
| 32 || Joh. G. || van || Wees || | |||
|- | |||
| 34 || Joh.|| van || Stiphout || | |||
|} | |||
[[Categorie:Straten/Adressen]] | [[Categorie:Straten/Adressen]] | ||
{{appendix}} | {{appendix}} |
Huidige versie van 21 apr 2023 om 15:23
Berkenstraat[1][bewerken | brontekst bewerken]
Raadsbesluit 19 september 1947.[bewerken | brontekst bewerken]
De bouw van enige complexen woningen in deze gemeente maakt het noodzakelijk, namen te geven aan de nieuw geprojecteerde straten waaraan thans huizen in aanbouw zijn of in de naaste toekomst zullen worden gezet. Tot nog toe werd aan een nieuwe straat veelal de naam gegeven van het gehucht of de buurt waarin de nieuwe weg werd aangelegd. Thans nu op grotere schaal woningen worden gebouwd is dit voor verreweg de meeste nieuwe straten niet meer mogelijk. Dit omdat in dezelfde buurtschap meerdere nieuwe straten worden aangelegd. Wij (hb: b. en w.) zullen er echter steeds naar blijven streven om zoveel mogelijk historisch gegroeide namen aan nieuwe wegen te geven. De modernere methode voor het geven van namen aan nieuwe straten buiten bebouwde kommen is, dat men daarvoor namen neemt van boomsoorten, bloemen, vogels, ook wel van schilders, dichters enz. enz. Dit om zich gemakkelijker te kunnen oriënteren als men een bepaalde straatnaam hoort noemen. Omdat deze gemeente rijk is aan plantengroei en het hier de eerste keer betreft dat meerdere straten in één complex een naam behoeven, stellen wij voor, namen van bomen aan de nieuwe straten te geven.
Raadsbesluit 12 mei 1978.[bewerken | brontekst bewerken]
Naam gewijzigd in Wilgenstraat.
Bewoners van de Berkenstraat in 1967[2]:[bewerken | brontekst bewerken]
De Berkenstraat behoorde bij de Paulusparochie.
Nr. | Voornaam | Tussenvoegsel | Achternaam | Opmerking |
---|---|---|---|---|
2 | Mart. | de | Laat | |
2 | Joh. M.J. | van | Rosmalen | Inwonend |
3 | Henr. | van | Oers | |
4 | Henr. F. | Jansen | ||
5 | Corn. A. | van | Kampen | |
6 | Ant. | Schouten | ||
7 | Cor. P. | van | Ham | Doorgehaald |
7 | Mar. H.G. | Kerkhof | ||
8 | Hendr. C. | Nederveen | ||
9 | Petrus | Kerkhof | ||
10 | Joh. | Klerkx | ||
11 | Mar. W. | Hoogzaad | Doorgehaald | |
11 | Wilh. C. | van | Esch | |
12 | George | van den | Berg | |
13 | Andr. J. | van | Oirschot | Doorgehaald |
13 | Ant. | van | Esch | |
14 | Franc. | van de | Rijdt | |
16 | Jos. | Persons | Wed. Langenhuijsen/doorgehaald | |
16 | Adr. | Langenhuijsen | ||
18 | Corn. | Roozendaal | ||
18 | Leon. G. | van de | Ven | Inwonend |
19 | Joh. | Leenders | ||
20 | Petr. A. | Kuijs | ||
20 | Joh. A.J. | Pennekamp | Inwonend/doorgehaald | |
21 | Joh. | van den | Heuvel | |
22 | Wilh. | van den | Dungen | |
23 | Anna M. | Duijts | Wed. Havinga | |
23 | Henr. M. | Mauriks | ||
24 | Johan | Schellekens | ||
25 | Hendr. | van | Zoggel | |
25 | Joh. H. | Groenendaal | Inwonend | |
26 | Hendr. C. | Kluijtmans | ||
27 | Adr. | Mettler | ||
28 | Antoon | van | Helvoort | |
29 | Petr. | van der | Heijden | Doorgehaald |
29 | Ant. D. | van der | Heijden | Inwonend/doorgehaald |
29 | C. | de | Gier | |
30 | Petr. H. | van | Oorschot | |
32 | Mar. | van der | Heijden | |
32 | Franc. M. | van der | Heijden | Inwonend/doorgehaald |
32 | Petr. J. | van | Bilsen | Doorgehaald |
32 | Joh. G. | van | Wees | |
34 | Joh. | van | Stiphout |
Bronnen, noten en/of referenties |